Jak pečovat o tetování:

 1. Folii po tetování nechte cca 2 hodiny.

 2. Po sundání folie lehce omyjte dezinfekčním mýdlem nebo dětským mýdlem, pokud není, obyčejnou čistou vodou. Otřete lehce papírovým kapesníkem a večer namažte SLABOU vrstvou lékařské (neparfémované) vazelíny, Bepanthenem Plus, After tattoo krémem.

 3. V den, kdy tetování proběhlo, již jinak nenamáčejte a nekoupejte.

 4. Další dny mažte cca 2x denně SLABOU vrstvou, ne silnou, aby tetování nemokvalo, ale nenechávejte zase zcela vyschnout, aby nedošlo k popraskání stroupků.

 5. NIKDY NEMAŽTE PARFEMOVANÝMI KRÉMY, KRÉMY S ALKOHOLEM A NIKDY FRAMYKOINEM .

 6. 1 týden po tetování nenechávejte ponořené ve vodě, jen oplachujte čistou vodou (dezinfekčním mýdlem) a hned osušte.

 7. 1 týden po tetování nemažte tělovými krémy a viz bod 5).

 8. Po čerstvém tetování nechoďte do VEŘEJNÝCH BAZÉNŮ - HROZÍ VYSOKÉ RIZIKO INFEKCE, rybníků, saun - dodržujte preventivně 1 měsíc.

 9. Čerstvé tetování je jako otevřená rána - je nutné si dávat pozor na znečištění, u kterého by hrozila infekce (bazény, hlína, prašné prostředí, písek, apod).

 10. Nechte tetování dýchat a do ničeho nebalte, udržujte v čistotě.

 11. Po několika dnech se začnou tvořit stroupky a samovolně začnou odpadat. Tyto stroupky neloupejte. Tetování začne svědit, což je normální průběh hojení

 12. Čerstvé tetování NEOPALUJTE, dochází k narušení barvy a následující dobu chraňte tetování vysokými UV faktory min. 30.

Tetování je jako čerstvá rána, do které se snadno zanesou nečistoty a může dojít k infektu. Proto své tetování udržujte v naprosté čistotě do doby, dokud se zcela nezahojí.

Pokud k infektu dojde, navštivte svého tatéta, který Vám tetování ošetří, nejčastěji Betadinovou mastí či Višňovského zábalem a tetování dá do sterilní gázy.